LM285Z-2.5G
Yingxinyuan Int'l(Group) Ltd.
Contact Now
LM285Z-2.5G
Brand Name : onsemi
Model Number : LM285Z-2.5G
MOQ : 1PCS
Price : Negotiation
Payment Terms : T/T
Supply Ability : 999999+PCS
Delivery Time : 2-7 work days
ReferenceType : Shunt
OutputType : Fixed
Voltage-Output(Min/Fixed) : 2.5V
Voltage-Output(Max) : -
Current-Output : 20 mA
Tolerance : ±1.5%
TemperatureCoefficient : 80ppm/°C Typical
Noise-01Hzto10Hz : -
Noise-10Hzto10kHz : 120µVrms
Voltage-Input : -
Current-Supply : -
Current-Cathode : 30 µA
OperatingTemperature : -40°C ~ 85°C (TA)
MountingType : Through Hole
Package/Case : TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA)
Contact Now
LM285Z-2.5G
ReferenceTypeShunt
OutputTypeFixed
Voltage-Output(Min/Fixed)2.5V
Voltage-Output(Max)-
Current-Output20 mA
Tolerance±1.5%
Noise-01Hzto10Hz-
Noise-10Hzto10kHz120µVrms
Voltage-Input-
Current-Supply-
Current-Cathode30 µA