LM4120AIM5-5.0
Yingxinyuan Int'l(Group) Ltd.
Contact Now
LM4120AIM5-5.0
Brand Name : National Semiconductor
Model Number : LM4120AIM5-5.0
MOQ : 1PCS
Price : Negotiation
Payment Terms : T/T
Supply Ability : 999999+PCS
Delivery Time : 2-7 work days
ReferenceType : Series
OutputType : Fixed
Voltage-Output(Min/Fixed) : 5V
Voltage-Output(Max) : -
Current-Output : 5 mA
Tolerance : ±0.2%
TemperatureCoefficient : 50ppm/°C
Noise-01Hzto10Hz : 20µVp-p
Noise-10Hzto10kHz : 36µVp-p
Voltage-Input : 2V ~ 12V
Current-Supply : 275µA
Current-Cathode : -
OperatingTemperature : -40°C ~ 85°C (TA)
MountingType : Surface Mount
Package/Case : SC-74A, SOT-753
Contact Now
LM4120AIM5-5.0
ReferenceTypeSeries
OutputTypeFixed
Voltage-Output(Min/Fixed)5V
Voltage-Output(Max)-
Current-Output5 mA
Tolerance±0.2%
TemperatureCoefficient50ppm/°C
Noise-01Hzto10Hz20µVp-p
Noise-10Hzto10kHz36µVp-p
Voltage-Input2V ~ 12V
Current-Supply275µA
Current-Cathode-