LT1461AIS8-2.5#PBF
Yingxinyuan Int'l(Group) Ltd.
Contact Now
LT1461AIS8-2.5#PBF
Brand Name : Analog Devices Inc.
Model Number : LT1461AIS8-2.5#PBF
MOQ : 1PCS
Price : Negotiation
Payment Terms : T/T
Supply Ability : 999999+PCS
Delivery Time : 2-7 work days
ReferenceType : Series
OutputType : Fixed
Voltage-Output(Min/Fixed) : 2.5V
Voltage-Output(Max) : -
Current-Output : 100 mA
Tolerance : ±0.04%
TemperatureCoefficient : 3ppm/°C
Noise-01Hzto10Hz : 8ppmp-p
Noise-10Hzto10kHz : 9.6ppmrms
Voltage-Input : 3V ~ 20V
Current-Supply : 70µA
Current-Cathode : -
OperatingTemperature : -40°C ~ 85°C (TA)
MountingType : Surface Mount
Package/Case : 8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Contact Now
LT1461AIS8-2.5#PBF
ReferenceTypeSeries
OutputTypeFixed
Voltage-Output(Min/Fixed)2.5V
Voltage-Output(Max)-
Current-Output100 mA
Tolerance±0.04%
TemperatureCoefficient3ppm/°C
Noise-01Hzto10Hz8ppmp-p
Noise-10Hzto10kHz9.6ppmrms
Voltage-Input3V ~ 20V
Current-Supply70µA
Current-Cathode-
MountingTypeSurface Mount