ZXMS6004DN8-13
Yingxinyuan Int'l(Group) Ltd.
Contact Now
ZXMS6004DN8-13
Brand Name : Diodes Incorporated
Model Number : ZXMS6004DN8-13
MOQ : 1PCS
Price : Negotiation
Payment Terms : T/T
Supply Ability : 999999+PCS
Delivery Time : 2-7 work days
SwitchType : General Purpose
NumberofOutputs : 2
Ratio-Input:Output : 1:1
OutputConfiguration : Low Side
OutputType : N-Channel
Interface : On/Off
Voltage-Load : 60V (Max)
Voltage-Supply(Vcc/Vdd) : 3.3V, 5V
Current-Output(Max) : 1.3A
RdsOn(Typ) : 350mOhm
InputType : Non-Inverting
Features : Auto Restart
FaultProtection : Current Limiting (Fixed), Over Temperature, Over Voltage
OperatingTemperature : -40°C ~ 125°C (TA)
MountingType : Surface Mount
SupplierDevicePackage : 8-SO
Contact Now
ZXMS6004DN8-13
SwitchTypeGeneral Purpose
NumberofOutputs2
Ratio-Input:Output1:1
OutputConfigurationLow Side
OutputTypeN-Channel
InterfaceOn/Off
Voltage-Load60V (Max)
Current-Output(Max)1.3A
RdsOn(Typ)350mOhm
InputTypeNon-Inverting
FeaturesAuto Restart