Atmel ATTINY25V-10PI
Yingxinyuan Int'l(Group) Ltd.
Contact Now
Atmel ATTINY25V-10PI
Brand Name : Atmel
Model Number : ATTINY25V-10PI
MOQ : 1PCS
Price : Negotiation
Payment Terms : T/T
Supply Ability : 999999+PCS
Delivery Time : 2-7 work days
Supplier : Rochester Electronics, LLC
Series : AVR® ATtiny, Functional Safety (FuSa)
CoreProcessor : AVR
CoreSize : 8-Bit
Speed : 10MHz
Connectivity : USI
Peripherals : Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
NumberofI/O : 6
ProgramMemorySize : 2KB (1K x 16)
ProgramMemoryType : FLASH
EEPROMSize : 128 x 8
RAMSize : 128 x 8
Voltage-Supply(Vcc/Vdd) : 1.8V ~ 5.5V
DataConverters : A/D 4x10b
OscillatorType : Internal
OperatingTemperature : -40°C ~ 85°C (TA)
MountingType : Through Hole
Package/Case : 8-DIP (0.300, 7.62mm)
Contact Now
Atmel ATTINY25V-10PI IC MCU 8BIT 2KB FLASH 8DIP
Part.ATTINY25V-10PI
ManufactureAtmel
DescriptionIC MCU 32BIT 128KB FLASH 80LFQFP
CoreAVR
Core Size8-Bit
Speed10MHz